רשת צהרוני ליטלג׳ים - החזון

צהרון “ליטלג’ים” הינו צהרון משפחתי שמאמין בכל ילד וילד 
ומאפשר צמיחה אישית ומיצוי יכולות תוך פיתוח זהות אישית וערכים. 

ילדי הצהרון ילמדו לתת יחס של כבוד, הערכה וסובלנות כלפי הזולת
ולהכיר בשונות שבין הילדים מתוך אמונה כי כל אחד יכול. 

אנו נסייע לילדים לרכוש ביטחון, אמון, קבלה, הכלה ויכולת להתמודד עם סיטואציות שונות בחיים
באמצעות חברת ילדים פעילה תוך כדי שמירה על ערכים כבוד הדדי והמון הנאה. 

אנו מאמינים שמתחילת הדרך זה לכל החיים…

הדרכים להגשמת החזון…

הקשבה

מעניקה לילד תחושה שהוא שווה ערך וחשוב. הקשבה מפתחת הקשבה הדדית של הילד למבוגר ומעודדת את הילד לבטא את רגשותיו ומחשפ בותיו. התכופפו אל הילד בגובה העיניים והקשיבו הקשבה מלאה לדבריו ובפעם הבאה הוא יקשיב לכם.

שיתוף

ילד הזוכה ליחס, הקשבה ושיתוף אינו זקוק לתשומת לב ודרך התנהגויות פרועות. אנו נשתף את הילד בדברים ששמענו, ראינו, הרגשנו, חשבנו, הצלחנו או התאכזבנו, כך הילד יכיר אותנו טוב יותר ונזכה באמונו.

עידוד

אמירה מעודדת חייבת להיות אישית ומקושרת נקודתית ליכולותיו של הילד, להשקעה שלו ולתהליך שעבר. העידוד משיב ומחזק את בטחונו העצמי של הילד, ואת האמונה שביכולפ תו, את האופטימיות ואת האומץ להמשיך ולנסות.

חיזוק

בימי חמישי אנו מכריזים על מצטיינים שהוכיחו את עצמם במשך השבוע: עזרה לזולת, שיעורי בית, התנהגות ועוד.. אותם מצטיינים מקבלים תעודת הצטיינות וכל חברי הצהרון מפרגנים לאותם מצטיינים וכך זוכים הילדים לפרגן לחברים ולשאוף להיות מצטיינים.

תיבת המעשים הטובים

תיבה זו מעודדת ילדים לעשות מעשים טובים בבית, בבית הספר, ובצהרון. כל שבוע ייבחר מצטיין הצהרון במעשים טובים וקבוצה מצטיינת אחת. עודדו את הילדים לבצע מעשים טובים ואל תשכחו לרשום זאת על פתק ולשלשל לתיבה.